Ogród Żory

Usługi ogrodnicze od A do Z

Wertykulacja, Nawożenie, Przycinanie, Oświetlenie, Koszenie, Nawadnianie

Potrzebujesz usługi? Zostaw kontakt

  Nie masz czasu? Zadzwoń 600 705 474

  Indywidualność

  Każdy ogród posiada ogromny potencjał i wymaga pielęgnacji, a my przychodzimy z pomocą!

  Żory i okolice

  Solidna robota

  Posiadamy odpowiedni sprzęt, który zapewnia nam sprawną realizację usług ogrodniczych.

  Żory i okolice

  Bezpieczeństwo

  Dbamy o Twoje i swoje bezpieczeństwo. Pracujemy bezpiecznie zgodnie z zasadami BHP.

  Żory i okolice

  Firmy świadczące usługi ogrodnicze, którą wybrać? 

  Odpowiednia firma powinna oferować kompleksowe zakładanie i utrzymanie ogrodu dzięki narzędziom jakie posiada. Koszenie trawnika, nie będzie problemem dla żadnej firmy ogrodniczej, ale jeśli chcemy w swoim ogrodzie zrobić oczko wodne, to dobrze, żeby firma, z którą mamy zawrzeć umowę posiadała odpowiedni sprzęt do jego wykopania. Im więcej sprzętu posiada taka firma, tym mniejsze ryzyko narastania kosztów i tym większy wachlarz wykonywanych usług, z których możliwe, że skorzystamy.

  Firma, która traktuje swojego klienta poważnie przed każdym przystąpieniem do robót informuje go co i w jaki sposób zamierza zrobić. Pracownicy dobrej firmy ogrodniczej doradzą nam przy wszelkich planowanych przez nas pracach, a może nawet zasugerują jakieś sprawdzone rozwiązania dla naszego ogrodu. Ogród to nie tylko trawa i rośliny, to również drobna architektura, kostka brukowa na ścieżkach, oświetlenie ogrodowe, murki, czy ogrodzenie. Dobra firma powinna mieć w swojej ofercie wykonanie wyżej wymienionych. Najlepiej gdy firma, którą wybieramy może pochwalić się bogatym portfolio i poleceniami od zadowolonych klientów. Owszem powinniśmy wspierać nowo powstałe i rozwijające się przedsiębiorstwa, ale pamiętajmy, że ogród, który tworzymy pozostanie z nami na lata. W dobie internetu nie mająca sobie nic do zarzucenia firma prowadzi aktywnie swój fanpage na Facebooku, posiada atrakcyjną stronę internetową oraz posiada swoją wizytówkę w Google, gdzie można wystawić jej opinię. Firmy, które ich nie mają powinny budzić podejrzenia o rzetelność wykonywania usług, które oferują.

  Ogrodnictwo i usługi ogrodnicze

  Sydney Eddison, która napisała 7 książek na temat ogrodnictwa wypowiedziała niegdyś cytowane przez wielu słowa “Ogrody są formą naszej autobiografii”. Ona jak i wielu ludzi uwielbiają pielęgnować swój ogród, ale jest też wiele takich osób, które nie znajdują na to czasu. Posiadanie wymarzonego ogrodu zawsze wiąże się z jakimś nakładem pracy, raz mniejszym, a raz większym. Z badań naukowych wynika, że ludzie zajmujący się ogrodem to szczęśliwsi ludzie od ogółu. Co jeśli mamy wizję na aranżację ogrodu, lecz nie mamy czasu żeby ją wykonać? Oczywiście odpowiedzią jest firma, która świadczy usługi ogrodnicze, a jest ich wiele. Aby dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiej firmy zapraszamy do lektury.

  Im wcześniej zaczniesz dbać o ogród, tym lepiej.

  Najlepiej sporządzić plan ogrodu jeszcze przed budową właściwego domu. Dzięki temu zaoszczędzimy cenny czas i pieniądze. Dlaczego? Przy kopaniu fundamentów trzeba będzie jakoś zagospodarować wykopaną ziemię. Wiedza jak ma być wymodelowany teren jest cenna (gdybyśmy mieli w planie np. stworzenie typowego ogródka skalnego). Warto też wspomnieć o: 

  • ewentualnym podłączeniu prądu do pergoli, lamp ogrodowych, fontanny, czy oczka wodnego
  • systemie nawadniania ogrodu
  • zabezpieczeniu roślin, które mają pozostać

  Planowanie ogrodu czas zacząć.

  Narada rodzinna.

  Wraz ze stałymi bywalcami ogrodu, który ma powstać należy określić jego podział na funkcje takie jak np.: rekreacyjna, reprezentacyjna, wypoczynkowa, użytkowa. Czyli na miejsca np. z warzywnikiem, placem zabaw dla dzieci, rabatami, małym sadem itd..

  Ziemia i poziom wód gruntowych. 

  To bardzo cenna wiedza, którą powinniśmy posiadać na temat naszego terenu pod ogród. Dzięki temu zawęzimy wybór roślin, które mogłyby się znaleźć w naszym ogrodzie już na wstępie. 

  Przystępujemy do właściwego projektu ogrodu

  Zachęcamy do zapoznania się z programami komputerowymi mającymi ułatwić projektowanie ogrodów takimi jak: Garden Puzzle, Garden Composer, Sketchup. Jest to duże ułatwienie, bo wiele programów ma zaimplementowane wiele rodzajów roślin, z których możemy dowolnie wybierać. Dzięki programowi komputerowemu unikamy papieru milimetrowego, ołówka i gumki, która nieraz pójdzie w ruch przy planowaniu w sposób standardowy. 

  Czas wszystko zmienia.

  Powinniśmy być tego świadomi, że ogród świeżo założony będzie się znacznie różnił od tego, który przyjdzie nam oglądać za np. 10 lat.  

  Im więcej detali ogrodu zaprojektujemy tym lepiej dla nas, bo pomoże to nam uniknąć wielu kłopotów z ewentualną przebudową. Elementy, które powinny się znaleźć w projekcie to (w zależności od możliwości) najczęściej:

  • projekt ogrodzenia z umiejscowieniem domu oraz istniejącej roślinności, która z nami pozostanie
  • ukształtowanie terenu
  • przebieg instalacji wszelkiego typu (gazowej, elektrycznej, wodnej)
  • plan ścieżek, chodników, dróg
  • plan oświetlenia – tego funkcjonalnego i dekoracyjnego
  • umiejscowienie roślinności
  • umiejscowienie fontann, rzeźb
  • umiejscowienie pergoli
  • umiejscowienie murków

  Potrzebujesz piaskowania? Zadzwoń 600 705 474